Nagu muusikahuviliste lastega ikka juhtub, alustas Gerli oma samme muusikas lastemuusikakoolis klaverit õppides. Lauljana jõudis Gerli laiema publikuni aga aastal 1994 saates “Laulukarussell” nii, nagu on alguse saanud paljude teiste Eesti lauljate lavatee. Võibolla on huvitav, et sama laulu õnnestus tal samas saates esitada ka tervelt 23 aastat hiljem! Loogilise jätkuna tundus osalemine saates “Kaks takti ette” (1997), kus Gerli saavutas samuti 1.koha. Sealt edasi tulid juba huvitavad koostööd ja projektid ning jazzmuusikaõpingud Rootsis Gävles.
Eurovisiooni lauluvõistlusega on Gerlil olnud alati soojad suhted – esimest korda astus ta Eurolaulul üles aastal 1999 lauluga “Aeg kord täidab soovid”, 2002 looga “Need a little nothing”, 2007. aastal õnnestus Eestit juba lõppvõistlusel esindada looga “Partners in Crime” ja 2018 avanes võimalus taas Eesti Laulu finaalis lavalaudu kulutada (Eliis Pärna ja Gerli Padar “Sky”).
Teatrilavale jõudmine oli Gerli jaoks üks unistuse täitumine – 1998. aastal sai ta Rakvere teatri etenduses “Vankumatu tinasõdur” rolli Jonnipunnina ning paar aastat hiljem Gerda rolli lavastuses “Lumekuninganna”. Gerli on väga tänulik võimaluste eest teha suuri rolle maailmakuulsates muusikalides, nagu “Cabaret” (Sally Bowles, Vanalinnastuudio 2003, ja uuesti Vanemuises aastal 2012), “Chess” (Florence, Vanemuine, 2006), “Sugar” (Sugar, Vanemuine, 2008), aga ka oma kodumaises menumuusikalis “Detektiiv Lotte” (Lotte, Vanemuine, 2008). Lisaks on ta osalenud kontsertprojektides “Thank you for the music. Tribute to ABBA” (Vanemuine, 2011) ja “Thriller – Tribute to Michael Jackson” (Vanemuine, 2013), “Memory”, “Broadway gala” jne.
Aastal 2005 korraldas Gerli avaliku konkursi, et formeeruda pop/rock-ansambliks nimega Glive.
Rahvusvahelistelt lauluvõistlustelt on Gerli alati auhinnaga koju tagasi tulnud: lauluvõistlus Cesme’s (Türgi) – 2. koht, Astanas (Kasastan) – eripreemia, Alla Pugatshova korraldatav festival Crimea Fest 2011 – eripreemia.
Hittsaatest “Tantsud tähtedega” sai sõna otseses mõttes elumuutev kogemus. Lisaks finaali pääsemisele jõudis Gerli äratundmiseni, et tema tantsupartner Martin Parmasega oleks äge peale saatesarja lõppu ka edasi tantsida, igapäevaselt. Tundub, et Martin oli ka nõus :)
Teleajalukku õnnestus Gerlil end kirjutada saatejuhina saadetes “Õpiõu”, “Perepidu” ja “Lauluga maale”, viimast neist juhtis Gerli koos Jüri Aarmaga ühtekokku 8 suurepärast aastat. Ka otsesaadet “Tantsud tähtedega”, kus varem ise tantsusamme lihvis, sai hiljem ohjatud ja juhitud. Kui juba teleajaloost juttu tuli, siis lõbustas Gerli publikut osalejana meelelahutussaates “Su nägu kõlab tuttavalt” (2013). Puutumata ei ole jäänud Gerlist ka raadiomikrofon ja 2011-2014 juhtis saadet Elmaris.
2011 aastal tuli kokku ansambel Gerli Padar & The Moon, mis annab kontserte ka tänasel päeval. 2016. aastal lisandus koosseisude nimistusse MG Project, mis on suunatud tantsuspordi muusikale ja mis on tänaseks andnud kontserte Lätis, Leedus, Hispaanias, Ukrainas, Venemaal, Poolas, Singapuris ja paljudes teistes riikides. MG Project, kus Gerli partneriks on DJ Maksy (ehk Maxim Zadanov), esineb võistlustantsu tiitlivõistlustel ja maailmakarikaetappidel üle maailma. Repertuaari kuulub muusika Whitney Houstonist Justin Bieberini ja sõna otseses mõttes saab kuulda laule tangost jive’ini.